Materiály

Viac informácii o drevinách získate kliknutím na obrázok

Schodisko je významný, často dominantný prvok v interiéri a preto by mal ladiť s ostatnými časťami bytu. Vyberte si materiál a jeho farebný odtieň, ktorý bude spĺňať vaše predstavy.

Porovnanie obkladových materialov

Drevo

Najlepší materiál na obklad schodiska sa javí drevo. Je prijemne na dotyk, pri sedení nechladí. Deti často využívajú schodisko aj na hry a pritom na schodoch sedia. Ale čo je hlavné, na drevenom obklade sú predne aj bočné hrany nástupnic aj podstupníc upravene a môžu sa doň spraviť drážky pre podstupnice.

Dlažba

Pri obklade schodiska dlažbou často prichádzalo k úrazom, keďže hrany stupňov sú ostré. Zákazník, ktorému sme obkladali schodisko drevom mal niekoľko rokov schodisko obložené dlažbou. Po niekoľkých úrazoch, keď si prerazil pätu na ostrých hranách, sa rozhodol nakoniec schody obložiť drevom. Pripadne pri náhodnom pošmyknutí, alebo páde na schodisku sú dôsledky pádu horšie ako pri obklade drevom.

Parkety

Niekto sa rozhodne oblozit schodisko parketami, lebo ho zlaka na prvy pohlad nizsia cena tohto riesenia. Neuvedomi si vsak, ze parketa je vyrobena na pouzivanie na rovnych plochach a nema pohladove hrany. Zakaznik je casto nemilo prekvapeny po dokonceni obkladu takehoto schodiska, ked zbada, ze vsetky viditelne hrany su prekryte listami, ktore nie su esteticke a casom sa zacnu odlepovat.

Aké schody potrebujem?

Keďže schodisko je často jediným komunikačným priestorom medzi dvoma podlažiami, mala by sa mu venovať dostatočná pozornosť...

Dozvedieť sa viac
Priebeh realizacie a spôsob dodávky schodiska

Pri riešení Vášho schodiska nás môžete kontaktovať cez kontaktný formulár na našej stránke, alebo osobne v našej kancelárií. Vypočujeme si Vaše predstavy, očakávania a navrhneme riešenia, na ktoré Vám vypracujeme cenovú ponuku...

Dozvedieť sa viac