Obklady

Kombinované obklady

Nosná konštrukcia schodiska zo železobetónu alebo ocele. Tu je taktiež v prevažnej miere využívané drevo.

Časti zábradli môžu byť kombinované rôznymi materiálmi. Pohodlnosť schodiska je daná konštrukčným riešením nosnej konštrukcie.

Možnosti obkladu

Správne vyrobený a namontovany obklad ma spravene drážky pre podstupnice, do ktorych sa podstupnice pri montazi vkladaju. Tým je zabezpecené dokonale utesnenie nastupnice a podstupnice - nie su viditelne žiadne špáry.

Kedže by schodisko malo byť ľahko uržiavatelné, je prakticke, ak sa pri obklade schodiska použiju aj podstupnice, ktoré chrania zvisle plochy schodiska. Schody sa tak nešpinia pri okopavani, pri umyvani nemusite davat pozor, aby ste nezaspinili farbu aj listovanie schodiska pri stene vyzera lepsie. Ak zabezpecite schodisko obkladom, ktore bude mat nastupnice, podstupnice a listovanie nad stupnami, bude udrzba schodiska spocivat len v jednoduchom utreti prachu bez obavy zo zaspinenia steny. Samozrejme, že nemusi byt vždy podstupnica vo farbe obkladu schodiska. Podstupnica moze byt farebne odlíšená - biela, alebo vo farbe, ktoru si vyberiete.

Odklad schodiska môžete doplnit nevšedným podsvietnim stupnov, ktore sme specialne vyvinuli pre tento účel. Nie jen, že schodisko sa stane bezpecnejsim, ale ziska elegantne jemne nasvietenie, ktoré môže slúžiť aj ako doplnkové osvetlenie bytu. Samozrejme, ze ani obklad schodiska nemusi byt len z dreva. Vaše schodisko môžete doplniť a zladiť s Vašim interierom.

Máme v ponuke zábradlia v kombinacii s nerezom, či sklom. Vieme samozrejme dodat aj vyhotovenie podľa Vasej predstavy vyrobene na mieru pre Vás.

Galéria celodrevených obkladov