Samonosné schody

Typy samonosných schodísk

Čo sú samonosné schody

Samonosné schody sú schody, ktoré nepotrebujú žiadnu podpornú konstrukciu. Povačšine majú drevenú konštrukciu, ktorá sa môže kombinovať s kovom, sklom, či inými materiálmi. Samonosné schody sa projektujú a montujú sa do prázdneho priestoru, ktorý je vynechaný pre schodisko.

Samonosné schodisko je pre stavebníka najjednoduchší spôsob schodiska, pretože môže počas stavby zmeniť výšku podláh ak by si to situácia vyžadovala. Tým, že nie sme pri projektovaní schodiska obmedzovaní existujúcou konštrukciou schodiska, možeme zákazníkovi navrhnúť schodisko na mieru a tvoriť rôzne ohyby, ozdobné nástupy a hlavne zaručujme, že vyrobime schodisko, ktoré je bezpečné.

Keď sú na stavbe hotové omietky,podlahy a potery je možné upresniť priestor pre schodisko, hlavne výšku, rozmery stropného otvoru, hrúbku podlahy.

Po zameraní zákazníkovi predložíme na odsúhlasenie projekt schodiska, kde v pôdoryse sú uvedené parametre schodiska ako výška, šírka stupňa, uhol stúpania schodiska a krok.

Taktiež vypracujeme 3D model schodiska vo formáte PDF , ktorým môže zákazník otáčať vo všetkých osiach, približovať na detaily, čí vypínať jednotlivé vrstvy, ktoré mu brania v detailnejšom náhľade.
Až po odsúhlasení pôdorysu a 3D modelu ide schodisko do výroby.

Výkresy aj vizualizácie zasielame zákazníkom e-mailom, takže si môžu návrhy pozerať a pripomienkovať z pohodlia domova, čí kancelárie.

Za správnosť zamerania a návrh geometrie schodiska zodpovedajú naši pracovnici.

Schodyfrano - 13.4.2002

Aké schody potrebujem?

Keďže schodisko je často jediným komunikačným priestorom medzi dvoma podlažiami, mala by sa mu venovať dostatočná pozornosť...

Dozvedieť sa viac
Priebeh realizacie a spôsob dodávky schodiska

Pri riešení Vášho schodiska nás môžete kontaktovať cez kontaktný formulár na našej stránke, alebo osobne v našej kancelárií. Vypočujeme si Vaše predstavy, očakávania a navrhneme riešenia, na ktoré Vám vypracujeme cenovú ponuku...

Dozvedieť sa viac